មហាវិទ្យាល័យគរុកោសល្យនៃវិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំបានធ្វើបទបង្ហាញចែករំលែកចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍អំពីការបង្រៀនមេរៀនគណិតវិទ្យាពីសំណាក់សាស្ត្រចារ្យ Pan Ravin មកពីសាកលវិទ្យាល័យ California State University, Sacramento, USA
គម្រោងលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងសុខភាពផ្លូវចិត្តនៅតាមគ្រឹះស្ថានឧត្តមសិក្សានៃប្រទេសក្នុងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍លើកទី៧ ហៅកាត់ថា MENTALHIGH​ ក្រោ​ម​អធិបតីភាព លោកស្រី ប៊ុន សុផានី នាយិការងនៃវិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំ
វិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំ មានប្រារព្ធពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រជូនដល់សិក្ខាកាមវគ្គសិក្សាខ្លី វគ្គទី១១
លោកស្រី ប៊ុន សុផានី នាយិការងវិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំ បានរៀបចំទទួលគណៈកម្មកាវាយតម្លៃគ្រូឧទ្ទេសល្អ ដែលដឹកនាំដោយ លោក ង៉ោ ប៉េងឡុង អគ្គនាយករងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានបណ្ដុះបណ្ដាល និងវិក្រឹតការ
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត សៀង សុវណ្ណា នាយកវិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំ បានរៀបចំទទួលគណៈកម្មាធិការទទួលស្គាល់គុណភាពអប់រំកម្ពុជា ដែលដឹកនាំដោយឯកឧត្តមបណ្ឌិត រ័ត្ន ឆាង អគ្គលេខាធិការ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានគណៈកម្មាធិការទទួលស្គាល់គុណភាពអប់រំនៃកម្ពុជា
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត សៀង សុវណ្ណា នាយកវិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំ បានទទួលស្វាគមន៍គណៈប្រតិភូគណៈកម្មាធិការទទួលស្គាល់គុណភាពអប់រំកម្ពុជា ដែលដឹកនាំដោយឯកឧត្តមបណ្ឌិត រ័ត្ន ឆាង អគ្គលេខាធិការ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានគណៈកម្មាធិការទទួលស្គាល់គុណភាពអប់រំនៃកម្ពុជា